Etiket: <span>hazreti Hızır duası faydaları</span>

Hz Hızır çağırma duası, yetiş Ya Hızır duası, Hızır duası resimli, Hızır imdat duası, Hızır duası okuyan her muradına Nail olur, Hz Hızır duası okumak dilekleri gerçekleştirir, dileklerin kabul olması için Hz Hızır duası, hazreti Hızır duası faydaları, sıkıntıya düştüğünde Hz Hızır duası, hızır'ın ruhundan yararlanmak için, hızır'ı yardıma çağırma duası,

Hz Hızır Çağırma Duası

HZ. HIZIR CAĞIRMA DUASI, Hızır İmdat, Yetiş Ya Hızır Duası

“Edrik ebel Abbas enni munhasır Seyyidi belyebni Melikanıl Hızır.”

” Yetiş ya Abbas’ın babası, ben sıkıntıdayım, Efendim Belya ibni Melikanil Hızır.”

💐Maddi ve manevi sıkıntıya düstüğümüzde korkuya kapıldığımızda. Hızır Aleyhisselam’ın ruhaniyetinden faydalanmak onu yardıma çağırmak için bu duayı okumalıyız.

💐Gerçekten sıkışmış kendisine karsi bütün kapiların kapandığını düşünüyorsanız eğer şart ve edeplerine göre hareket ederek, Hızır Aleyhisselam’ı yardıma çağırdığınızda gelir ve imdadınıza yetişir.

💐Hızır Aleyhisselam’ın duasi en faziletli dualar arasında yer alır. Bu dua mutlaka tek sayılar da ve devamlı okunması esastır.

💐Hızır Aleyhisselam’ın duası okumakda her zaman bir sır bulunuyor. Bu nedenle bıkmadan usanmadan devamlılık ile okumaksa büyük fayda var.

💐Dileklerin gerçekleşmesi ve Hızır Aleyhisselam’ın dualarının gerçekleştirmesi için devamlı okunur.

💐Devamlı süretle okunursa okuyanın anlayış kabiliyeti güçlenir.

💐Okumaya devam ederseniz Allahü Teala tarafından bir çok lütfa nail olursunuz.

💐Okuyanların dilekleri kabul olur.

💐Okumayi geceleyin tenhada kimseyle konusmadan 7 ile 21 gün arasında tekli sayilarda okuybildiğiniz kadar okuyun

💐Hızır Aleyhisselam’ı cağirdığınızda geleceğinden asla süpheniz olmasın.

💐Hızır Aleyhisselam kesinlikle gelecektir Ama size nasıl görüneceğini Allah bilir. Cok sevdiğiniz biri gibi de gözükebilir. Hiç sevmediğiniz hoslanmadığınız biri olarakda size gözükebilir bunun sınırı yoktur. Bir dede veya bir annne olarak da size gözükebilir.

💐Hızır Aleyhisselam’ın geleceğinden süpheniz olmayacaği gibi bu duayı haram islerde kullanmayın. Birini ayırmak için, sevmediğiniz birine ser yerine gecmesi için okumayın. Gercekden sıkıntıysanız okuyun yoksa başınıza iş almanız kaçınılmaz olur.

HIZIR ALEYHİSSELAM kimdir?

Hz. Musa döneminde yaşamıştır. Hz. Musaya ilahi bilgi ve hikmet ögreten kişidir.
Arapça kaynaklara göre  (hadr,hıdır) şeklinde yer alan ve arapça menşeli olduğu kabul edilen kelime Türkçemizde Hızır ve Hadır biciminde kullanılır.

Hadır “yesil ve yeşilliği cok olan” mayetine gelir.

KUR’AN-I KERIM DE HIZIR ALEYHİSSELAM

Kur’an da adı gecmemektedir. Müfessirler tarafından Hz Hızır’a ait olduğu kabul edilen kefh süresinde kıssa söyledir: Hz Musa adamına iki denizin birlestiği yere ulasmaya karar verdiğini söyler, bunun üzerine beraberce yola çıkarlar. İki denizin birlestiği yere varınca yanlarına aldıkları kurutulmus balığı bir kenarda unuturlar ve balık canlanarak denize atlar. Bir müddet sonra Musa Aleyhisselam adamına azığı getirmesini söyler; fakat adamı olup biteni hatirlar ve daha önce Musa Aleyhisselam’ın bunu bildirmediğini ve unuttuğunu cok üzgün olduğunu söyler.

Bunu duyan Musa Aleyhisselam aradıkları yerin aslında orasi olduğunu söyler ve geriye dönerler. Burada Allah tarafından kendisine “rahmet ve ilim” verilmiş olan Salih bir kul ile karşılaşırlar. Hz. Musa sahip olduğunu ilimden ve hikmetlerden kendisine de öğretmesi icin onunla arkadaş olmak istediği ni bildirir. Kur’anın adını bildirmediği bu kişi iç yüzüne vakıf olmayacağı olaylar sebebiyle bu birlikteliğe sabredemeyeceğini söylese de Hz Musanın ısrar etmesi üzerine meydana gelen ve gelebilecek olaylar hakkında kendisinden aciklama istemeyeceğine ve soru sormaması sartı ile teklifini kabul etmiştir. Hz Musa bu sartlara uyacağına söz verince beraber yolculuğa başlarlar.

Bu zaat önce binecekleri gemiyi deler, sonra bir çocuğu öldürür, daha sonra ugradikları bir kasabadaki kendilerini misafir etmediği halde orayada yıkılmak üzere olan bir duvarı tamir eder. Bu olayların her birinde Hz Musa arkadaşına yaptıklarının sebebini sorar arkadaşıda ona; “Ben sana benimle yoldaşlık etmeye sabredemezsin demedimmi?” Diye uyarır. Hz Musa özür dileyerek yolculuğa devam etmek ister. Salih kul 1.ve 2. Olaylarda Hz Musa nın  özürünü kabul etse de 3. Olayda yollarini ayirmaya karar verir . Söz konusu hadiselerle ilgili olarak davranışlarının sebebini de anlatır ve tüm yaptıklarımı Allah’ın emriyle yaptim der.

Bu kıssadaki üc kişiden biri Hz Musa  iki zikredilen iki kişiden biri genc adam diğeri ise ilahi rahmet ve ilme mazhar olmuş “Allah’ın kulu” diye anılmakdadır.

Papaz Büyüsü Medyum Elife Abla, Papaz Büyüsü Bozma Medyum Elife Abla 0541.232.2333,Medyum,Medyumlar,Ehli medyum, Papaz Büyüsü Medyum,Büyü Bozma

Papaz Büyüsü

Papaz Büyüsü Papaz büyüsü, bir medyum veya büyücü tarafından gerçekleştirilen bir tür sihir veya büyüdür. …

Aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü, Aşk Bağlama Büyüsü, Aşk ilişki Şifalandırma seansı, İlişki Şifalandırma 0541 232 23 33, Aşk ilişki Şifalandırma 0541 232 23 33,

Aşk Bağlama Büyüsü Medyum 0541.232.23.33, Medium in Physics

Aşk Büyüsü Aşk büyüsü, genellikle bir kişinin başka bir kişiye karşı  romantik duygular beslemesini sağlamak, …

Tılsım ile kısmet açma, Mum ile kısmet açma, VEFK ile kısmet açma,Kısmet açma büyüsü,Hayırlı biriyle evlenmek için kısmet açma,Şans için kısmet açma,Kısmet Açma

Havas İlmi ile Kısmet Açma

Fransa’da en çok Tercih edilen Medyum Elife Abla Kısmet Açma “Havas ilmi ile kısmet açma” genellikle …